השאת הערך של הארגון לבעלי המניות מתחילה ברלוונטיות: עד כמה פעולתו של הארגון רלוונטית לצרכים של הסביבה בה הוא פועל? האם הארגון משכיל לדייק את הנתיבים באמצעותם הוא מגיע לשווקים שלו? תהליך אסטרטגי מעניק לארגון את התשובות לשאלות אלה, תוך שהוא יוצר חיבור בין יכולות הליבה של הארגון ובין המתרחש בסביבתו העסקית.

Lotem I.D.E.A

תכנית האצה ממוקדת, המובילה את הארגון דרך מתודולוגיות מעולם הסטארט-אפ הבינלאומי, לקידום ופיתוח של מנועי צמיחה חדשים ותכניות למקסום תוצאות הארגון.

ניהול שינוי

ארגון מצליח הוא ארגון משתנה, מסתגל מהר לשינוי שנכפה או יוזם שינוי ליצירת יתרון יחסי. איך מנהלים שינוי? בנחישות למטרה ומול חסמים, ברגישות לאנשים ולסיכון, ובגמישות בניהול תהליכים.

דירקטוריונים והנהלות

כיצד ניתן לבנות צוות דירקטוריון והנהלה מוביל ומתווה דרך, המקיים שגרות ניהול ומדדי בקרה, שמקבל החלטות מערכתיות ומנהל שיח אמיץ ומתמשך עם עצמו ועם סביבתו העסקית?

חווית לקוח

כולם מדברים על "חווית לקוח". כדי לייצר חווית שירות משמעותית, נדרשת הבנה של מסע הלקוח, חיבור לצרכיו, פיתוח מנגנונים לשירות יעיל מוקד ואפקטיבי ויכולת להפתיע.

גיבוש חזון וערכים

כיצד מגבשים חזון, ערכים וייעוד? כיצד מטמיעים והופכים למציאות יומיומית? כיצד מייצרים אמון בתהליך ומורידים את מפלס הציניות? ללוטם מתודולוגיות וניסיון רב בתהליכי עיצוב יעוד, חזון וערכים.

יישום אסטרטגיה

צמיחה עסקית ברת קיימא מבוססת על ניתוח מתמיד של סביבתו העסקית  המשתנה של הארגון, ההזדמנויות הנקרות בפניו והאיומים המשחרים לפתחו. מומחי האסטרטגיה בלוטם, אמונים על תמיכה בתהליכים אסטרטגיים תוך שיתוף עם חברות  יעוץ גלובליות, ובהתבסס על ניתוחים מחקריים מבית LotemSensing.

אודות המחבר