נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

07:35 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

כלי הניווט הנדרשים להצלחה בים ארגוני סוער

העולם משתנה לנגד ענינו, והארגונים הפועלים בו לעיתים מובילים את השינוי, לעיתים נקלעים אליו (בזמן או מאוחר מידי), ותמיד מושפעים ממנו.

העולם הארגוני החדש מתואר על ידי רבים כ-VUCA World: volatility, uncertainty, complexity and ambiguity, ובעברית – תנודתי, אי ודאי, מורכב ועמום.

בתוך תנאים אלה, כל ארגון כמעט נידרש לשלושה אתגרי יסוד, מעין אקסיומות ארגוניות:

  1. יצירת חווית לקוח איכותית – בעידן של תחרותיות ושפע, ופריחת הרשתות החברתיות.
  2. יצירת מחוברות עובדים – בעידן של דור הy והz, של גיוון אוכלוסיות וציפיות משתנות.
  3. יצירת יכולת השתנות ((agility – היכולת ליזום תהליכי חדשנות ושינוי רב ערוציים (במוצר, בתהליכים, במבנים, ואיפה לא..?) ולנהל סיכונים, בקצבים מהירים מבעבר.

נראה כי רמת האתגרים העומדים היום לפיתחם של המנהלים היא עצומה, לא לשווא נאמר:
“The only safe ship  in a storm is leadership“.

המנהלים החדשים בני זמננו נדרשים לסט כלים שונה – כדי לנווט באופן מושכל ומוצלח בעולם דינמי:

  • "מצפן פנימי" – פיתוח אישי של מצפן מנהיגות ועוצמה פנימית.
  • "טלסקופ ארגוני" – הבנת רוחב ועומק של מערכות וארגונים.
  • "סיסמוגרף ניהולי" – יכולות לזיהוי, ייזום וניהול תהליכי שינוי.
  • "GPS מנהיגותי" – יכולות להובלת אנשים לעבר היעד.

המרכז הבינתחומי הרצליה וחברת לוטם נענו לצורך ויזמו מסלול לימודי חדשני המחבר בין חזית הידע האקדמי ומיטב הפרקטיקות הניהוליות.

בימים אלו אנו משיקים את מסלול לוטם למנהלים, במסגרת התואר השני M.A. בהתנהגות ופיתוח ארגונים בבינתחומי. זהו מסלול ייחודי ופורץ דרך, שנבנה בשיתוף בין בתי הספר למנהל עסקים ופסיכולוגיה של הבינתחומי, לבין חברה לייעוץ ארגוני וניהולי שהייתה שותפה למאות תהליכי פיתוח, שינוי ואסטרטגיה בעולם הארגוני.

במסגרת המסלול יירכשו המנהלים את הכלים המתאימים לאתגרי ההווה והעתיד בארגונים, וייהנו מלמידה רלוונטית שיש בה את השילוב הנכון בין עומק, חוויה ופרקטיקה.

*שרון רצבי הוא יועץ ארגוני, מנהל פעילות פיתוחי מנהלים בלוטם.

Explore more

Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות