נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

07:26 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

ניהול הטאלנט בישראל

תוצאות מחקר פרקטיקות Talent Management – ישראל 2012.

במהלך הרבעון השלישי של 2012 בוצע מחקר מקיף בישראל בעשייה משותפת של לוטם, LotemSensing, המחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת בן גוריון והמגמה לייעוץ ארגוני במסלול האקדמי של המכללה למנהל, במטרה ללמוד על הפרקטיקות האופייניות בניהול הטאלנט בארגונים בישראל והשפעתם על התפוקות בארגון.

למחקר השיבו למעלה מ-60 ארגונים בסקטורים השונים (הייטק, תעשייה, פיננסים, שירותים ומסחר), מהמובילים בתחומיהם במשק. מספר העובדים בארגונים שהשתתפו במחקר עומד על כ-70 אלף עובדים.

ממצאי המחקר מספקים תמונת מצב ביחס לניהול הטאלנט במשק הישראלי ומאפשרים למנהלי מש"א ללמוד על הפערים שבין ארגונם לבין ארגונים מובילים בסקטור הרלוונטי.

כמו כן, נתונים אלו מציעים תובנות עבור הנהלות הארגונים, בהיבטים של המתפתח בזירת ניהול ההון האנושי בישראל ואומדן אודות התהליכים אליהם נחשפים עובדים בארגונים.

שני ממצאים מעניינים –

1. המניע להתחלת הפעילות לניהול טאלנט – נראה כי קיים קונצנזוס בקרב מנהלי מש"א בארגונים שנחקרו ביחס למניעים העיקריים והנפוצים להתחלת הפעילות לניהול טאלנט, והם: העדר עתודה לתפקידי מפתח ופערים בניהול יורשים בארגונים.

2. מדיניות תקשור התהליך בארגונים – ממצאי המחקר מצביעים על מגמה הרווחת בארגונים באשר לתקשור התהליך בארגון, והיא: לא לתקשר כמעט בכלל אודות התהליך ברמת כלל הארגון. רק 26% מהארגונים המקיימים תהליך Talent Management מתקשרים לקבוצת ה-Talent ואף אחד מהם לא מתקשר לכלל העובדים בארגון.

הנכם מוזמנים לעיין במחקר המלא.

נכתב על ידי דותן קסטרו.

*דותן קסטרו הוא יועץ ארגוני וסמנכ"ל מוצרים ב"לוטם סנסינג"

Explore more

Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות