נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

03:42 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

הקמת פורום מובילי למידה פנים ארגוני ב-4 צעדים

זה לא סוד שמחלקות הלמידה נדרשות לעמוד במשימות שלהן באופן יצירתי בתקציבים שצומצמו. הצרכים של העובדים לעולם אינם מצטמצמים, לעיתים הם נשארים זהים ובמרבית המקרים הולכים וגדלים. בואו נודה על האמת, עד שהצלחנו להגדיל תקציבים ולהגדיל את תכולות הלמידה בארגון, אנחנו לא רוצים שייקחו לנו אותם או חלילה להרגיל את העובדים לקבל פחות. היינו רוצים להמשיך לתת שירות טוב לארגון ולמצות את היכולות שלנו בפתרונות למידה נחוצים ונותני ערך.

מה אפשר לעשות? פתרון אחד למצב הוא הקמת צוות מובילי למידה פנימי בארגון.

מובילי הלמידה הם עובדים אשר בחלק מהמקרים הם אנשי למידה בעלי הכשרה בפרופסיה, ובמקרים אחרים – עובדי הארגון אשר בנוסף על תפקידם, נמצאו מתאימים לקחת חלק בקידום ההכשרות והלמידה בארגון. מובן שיש הבדל בין שתי האוכלוסיות, אך המטרה היא זהה והכלים הנדרשים דומים.

תפקיד מובילי הלמידה הוא לזהות מקרוב את הפערים הקיימים ביחידה שאליה הם משויכים או אחראים ולתת לה מענה בהתאם לתיעדוף היעדים האסטרטגים של החברה.
הקמת פורום מובילי למידה בארגון ב-4 צעדים:

  1. איתור מועמדים: זהו המהלך הבסיסי. לא כל מי שאוהב להנחות יהיה בהכרח מוביל למידה טוב. חשוב להגדיר קריטריונים לאיתור המועמדים. לכל ארגון צרכים ו-DNA שונים המשפיעים על הקריטריונים לבחירת מובילים. קריטריונים ברורים ותהליכי בחירה מושכלים יביאו לבחירה אשר תיטיב עם המובילים, תתרום למחוברות הארגונית ותייעל את תהליכי הלמידה. כשלון בתהליך האיתור יביא לבזבוז משאבים במקום מיקסום שלה.
  2. הגדרת תפקיד: לעיתים המובילים אינם עובדים באופן יעיל פשוט משום שמעולם לא הוגדר להם באופן ברור מה מצופה מהם כמובילים. חשוב שהארגון יגדיר לעצמו יעדים, תכולות וציפיות ממובילי הלמידה וישקף להם אותם באופן ישיר.
  3. מתן מיומנויות וכלים: כל ארגון יכול להגדיר מהן המיומנויות החשובות בעיניו שמובילי הלמידה ירכשו. זה יכול להיות בניית לומדות, יכולות הדרכה פרונטלית או יכולות תפעול וניהול למידה. אנחנו ממליצים על שיפור מיומנויות השימוש בכלי AI שונים וחקר כלים חדשים. ככל שמובילי הלמידה יקבלו הכשרה ויפתחו מיומנויות AI  גבוהות, הם יוכלו להטמיע את השימוש בכלים אלו בארגון ובכך לייעל את ביצועיו. הם יהפכו למקור לשאלות בתחום וגם יוכלו להשתמש בכלים לפיתוח תוצרי למידה מהירים כגון לומדות וסרטוני הדרכה בסגנון "Quick&Dirty" כפי שמתבקש בעתות חירום.
  4. הקמת קהילה: כדי למקסם את עבודתם, חשוב ליצור למובילי הלמידה קהילה עם שגרות ללמידה, לשיתוף ולהתייעצות. באופן כזה המובילים מתעדכנים מה עבד טוב ביחידות אחרות, יכולים לישם ביחידה שלהם ואף למזג כוחות ולצמצם משאבים באמצעות סנכרון בין היחידות וביצוע הכשרות משותפות.

לוטם מלווה ארגונים בהקמת קהילות פנימיות של מובילי למידה, לרבות הכשרות להקניית מיומנויות נדרשות לפרטים נוספים כתבו לנו.

Explore more

Blog

סקר לוטם

על הסקר סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.   זוהי אחת מהתקופות הקשות בתולדות מדינת ישראל. על פי הסקר שהובלנו, כ-19% זוהו כמעגל ישיר של נפגעים/מפונים וכ- 24% זוהו כמעגל ראשון של משרתי מילואים. יחד עם זאת, בשוק הארגוני נדמה כי […]

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות