נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

08:46 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

תנהלו את זה נכון

כניסה לתפקיד ניהולי בכיר
כניסה לתפקיד ניהולי בכיר מביאה עמה אחריות רבה, לחץ וציפיות גבוהות מהסביבה. איך עושים את זה נכון?

3 מדרגות לכניסה ברגל ימין:

מדרגה ראשונה: מקשיבים.
שלב הכניסה לתפקיד הוא הזדמנות קריטית ללמידת הסביבה הארגונית והאתגרים הצפויים בה. חשוב לאמץ צניעות, להתבונן ולהקשיב לשטח. כדי לבנות בסיס איתן לפעולות עתידיות יש להבין מי הן דמויות המפתח ומה הם יחסי הכוחות, מהן המגמות הרווחות, כיצד בנויות שגרות העבודה ואילו מכשולים קיימים בדרך.

מדרגה שנייה: מתמקמים.
לאחר שהמיפוי הראשוני נגמר, ניתן לגבש את התפיסה הניהולית, לקבוע יעדים ומטרות, להתמקם מול ממשקי עבודה ולגבש תוכניות עבודה.

מדרגה שלישית: פועלים.
כעת אפשר להתחיל לשנות, לקבוע דריסת רגל ולייצר חזון. חשוב לזכור, תהליכים ארגוניים לוקחים זמן ואילו קדנציות הן קצרות – לכן צריך לקחת סיכונים ולקפוץ למים.

עוד כמה טיפים לדרך:

  • בלי השוואות – הימצאות בסביבה ארגונית חדשה מעלה לרוב השוואות למקום העבודה הקודם, אולם דיבורים על המקום אותו עזבתם רק מרחיק אתכם מהמקום הנוכחי. התמקדו במקום החדש ומעטו בהשוואות ובגעגועים…
  • נהגו בצניעות – אל תשתלטו על השיח, הקשיבו לדעות נוספות והבחינו בטוב הקיים בטרם תמהרו לשנותו.
  • חתרו לשורש העניין – רוצים להוביל שינוי? אל תעצרו בסימפטומים. חפשו את שורש הבעיה ואותו נסו לשנות.
  • בנו הנהלה – זהו את הראויות.ים והנכונות.ים ובנו איתן.ם צוות איתו תוכלו להוביל מהפכה. החשיבה בצוות יצירתית יותר, ההחלטות פחות מסוכנות ויותר לגיטימיות.

בהצלחה!

אנחנו כאן בשבילכם: Milcar@lotem.co.il

 

Explore more

Blog

אנשי HR והארגון שלכם עובר משרד? אתם גם מהנדסים וגם מעצבים!

צוותי מש"א בתהליכי מעבר משרדים עוסקים בשנים האחרונות לא רק בניהול השינוי ובקביעת מדיניות לגבי חווית העובד במשרדים החדשים (איך העובדים יאכלו/יחנו/יעבירו נוכחות וכו'), אלא גם בעיצוב של אסטרטגיית מקום העבודה – Workplace Strategy.

רוצה לקרוא
Special

ZOOM IN: תהליכי הערכה ומשוב ברשויות מקומיות

מפגש ייחודי המתמקד בתהליך שיחות משוב כמנוף לניהול המשאב אנושי, ניהול ביצועים ופיתוח האנשים בהתייחס לאתגרים הייחודים של רשויות מקומיות במיוחד בעת הזו. תוכלו להכיר את התהליך ויתרונותיו, כמו גם את פעילות לוטם סנסינג בכלל ובארגונים מוניציפליים בפרט.

רוצה לקרוא
Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא

תפריט נגישות