נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

07:49 AM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

"הנהלה בונה חוסן"

ב 12.2.13 נפגשנו בבית לוטם עם 25 מנהלי משאבי אנוש ומנהלי פיתוח ארגוני מארגונים שונים בארץ למפגש למידה שעסק כולו בנושא פיתוח צוותי הנהלה תחת הכותרת "הנהלה בונה חוסן – פיתוח צוותי הנהלה בעת הזאת".

במפגש פתחנו בהקדמה קצרה בנושא מהו פיתוח צוות הנהלה – מושגי יסוד בהנחיית תהליכי צוותי הנהלה, והמשכנו בשתי מצגות של מיקה מזור – סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת סודה סטרים ושרון להב-פריל – מנהלת פיתוח ארגוני בחטיבת ה Delivery בחברת אמדוקס.

הנחת היסוד המשותפת שאספה את כולנו לחדר אחד היא שמצד אחד עבודת צוות בהנהלה זה אתגר מאוד גדול ומצד שני זהו מנוף משמעותי לחברה – היכולת לדבר בשפה אחת ובשפות שונות, לעבוד ולנהל ממשקים, להוביל תהליכים קשים, להתמודד עם שווקים וסיטואציות שוק מורכבות ועם הסביבה הארגונית, ולייצר את הרוח ותרבות העבודה הנכונה בתוך הארגון.

"פלאי היחד – מה שאפשר לעשות – רק בצוות"

במפגש תוך כדי הדיון עלו הרבה שאלות לגבי משמעות ההנהלה כצוות – האם היא בכלל צוות ומה המשמעות הייחודית שלה לעומת צוותים אחרים שאינם הנהלה וגם – מה תפקיד הצוות – האם רק קבלת החלטות או יותר מזה? אולי כשנבין את התשובות, נדע איזו אג'נדה צריכה לעלות. פיתוח צוות הנהלה עוסק תמיד בשני עולמות ובקשר ביניהם – הפנים-צוותי ויחסי הגומלין בין חברי הצוות, ובקשר החיצוני בין ההנהלה לשאר מנהלי הארגון, לשוק ולאתגרים העסקיים.

מתוך מצגת המפגש : המטרה של פיתוח צוות הנהלה

1 2

אתגרנו את עצמנו בשאלה העוסקת במעבר שקורה היום בארגונים בין צוותים אורגניים לצוותים מטריציוניים. הדוגמה של סודה סטרים היתה של הנהלה אורגנית ושל אמדוקס היתה של הנהלה מטריציונית. אין ספק שהעתיד של פיתוח ארגוני מכיל הרבה מהמרכיב המטריציוני וכיצד לתת בעצם פתרון להנהלה מטריציונית שמכילה אנשים רבים, אך עדיין נדרשת להוביל ולמלא את כל אותם התפקידים של הנהלה. הנושא מעלה דילמות לגבי האתגרים שלנו כאנשים שמובילים פיתוח ארגוני ופיתוח צוותי הנהלה בעולם שטוח ומטריציוני יותר.

ב- 7.3.13 ניפגש שוב באותה מתכונת עם קבוצת משתתפים חדשה – האם יעלו שם אותן דילמות ? או האם קבוצה אחרת תאיר מקומות אחרים באתגר ובהוויה של פיתוח צוות הנהלה?

נכתב על ידי עופר לוי ועידית שומן אדטו.

* עופר לוי הוא יו"ר "לוטם"

* עידית שומן-אדטו היא יועצת בכירה ושותפה ב"לוטם"

Explore more

Special

ZOOM IN: תהליכי הערכה ומשוב ברשויות מקומיות

מפגש ייחודי המתמקד בתהליך שיחות משוב כמנוף לניהול המשאב אנושי, ניהול ביצועים ופיתוח האנשים בהתייחס לאתגרים הייחודים של רשויות מקומיות במיוחד בעת הזו. תוכלו להכיר את התהליך ויתרונותיו, כמו גם את פעילות לוטם סנסינג בכלל ובארגונים מוניציפליים בפרט.

רוצה לקרוא
Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות