נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

07:42 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

מונדיאל 2018 – מה אתה יכול למדוד מזה?

ללא קשר למשחקים הטובים במונדיאל, לשערים הרבים ולתוצאות המפתיעות, מונדיאל זה יכנס לדפי ההיסטוריה בזכות השימוש במערכת ה- (VAR (Video Assistant Referees המסייעת בשיפוט המשחקים.

במאמר המקושר "ה-VAR חדשני, משבש ומגוון", בודק ניב נחליאלי את השפעת מצלמות ה- VAR על משחקי המונדיאל. נחליאלי מציג את המושג "חדשנות משבשת" שטבע פרופ' קלייטון כרינטנסן מאוניברסיטת הארווד כהסבר לניצחונן של נבחרות חלשות. לטענתו שינויים טכנולוגיים משבשים את הסטטוס קוו של השוק ומעניקים יתרונות לחלש על פני החזק. הטכנולוגיה החדישה אילצה את המאמנים, השחקנים והשופטים להתמודד עם שינויים רבים, בפרט אלו המתקשרים לעולם המדידה.

 ומה אתה כמנהל יכול ללמוד מזה?

  1. עצם המדידה יוצרת השפעה– העובדה שפרסו מצלמות רבות שתפקידן למדוד את מהלכי השחקנים כבר יצרה השפעה רבה על התנהלות המשחק, עוד לפני ניתוח ובחינת הנתונים. גם בעולם הניהול, צורת עבודתם של העובדים, מושפעת ישירות מעצם הידיעה על המדידה. כך למשל כמנהל תוכל להסיק כי עובד שצריך לדווח על המשימות שביצע בסוף כל יום, כנראה שיהיה ממוקד יותר להשגתן – רק מעצם הדיווח היומי.
  2. המדידה ככלי עזר לקבלת החלטות– הנתונים שמתקבלים משרתים את השופט ויכולים לעזור לו לקבל החלטה מושכלת וצמודה יותר למציאות. כך גם הנתונים שמועברים לך בנושאים השונים. לכן, עליך להתייחס לנתוני המדידה ככלי עזר לקבלת החלטות. בסופו של דבר ההחלטה היא בידיים שלך.
  3. התאמת האסטרטגיה למדידהניתן לראות כי במהלך המשחקים השחקנים משנים את האסטרטגיה שלהם לאור המדידה החדשה. למעשה, המאמן היה צריך לאמן את השחקנים לאסטרטגיה חדשה, עוד לפני תחילת המונדיאל, בהתאם לצורת המדידה החדשה. כך גם אתה כמנהל, לא פעם עליך להתאים את האסטרטגיה שלך לאופן בו אתה נמדד, על מנת להתמקד ולהשיג את היעדים המצופים ממך. 
  4. הפקת לקחים מידית מהמדידההמדידה במונדיאל הייתה קיימת גם לפני כניסת הטכנולוגיה החדשה, אך העובדה שהשימוש במדידה זו נעשה בזמן אמת משנה את חוקי המשחק. ההשפעה המהירה בזמן אמת על המשכיות המשחק, מעניקה למדידה השפעה עצומה. כך גם בניהול, התגובה שלך למדידה צריכה להינתן בזמן האפקטיבי ביותר עבור העובד וקרוב ככל הניתן לזמן אמת.

עכשיו תורך, מה אתה מודד במחלקה שלך וכיצד המדידה משפיעה על צורת הניהול שלך?

לכל הפרטים על ManagerGPS, פלטפורמה דיגיטלית לפיתוח מנהלים, לחץ כאן

Explore more

Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות