נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

10:21 AM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

שיח עם סם אלטמן, מייסד ומנכ"ל OpenAI, ואיליה סוצקובר – מדען ראשי OpenAI

כשסאם אלטמן מייסד ומנכ"ל OpenAI ואיליה סוצקובר – מדען ראשי OpenAI, מגיעים לישראל, אנחנו שם! אתמול, באולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב, התקיים שיח מרתק עם שני האנשים הכה מדוברים ומשפיעים בימים אלו. ד"ר רום לירז – יועץ ארגוני בכיר ואופיר צ'רניאק, מנהל תחום יעוץ מבוסס נתונים בלוטם, נכחו בשיח, התרגשו וערכו עבורכם את המחשבות והתובנות הראשונות:


עידן הזהב של היזמות – זה הזמן של יזמים לממש את יכולות הבינה המלאכותית במגוון תחומים. השינויים שקורים כרגע בעקבות כניסת ה Chat-GPT  והכלים הויזואליים (Midjourney ודומיו) מייצרים זעזועים המאפשרים ליוזמות ולחברות חדשות לתפוס מקום משמעותי בשוק.  


לא לחקות אלא לשלב – כדאי לא להקים גרסה נוספת של ה Chat-GPT, מכיוון שההשקעה הנדרשת היא אדירה, אלא לשלב את הטכנולוגיות בטכנולוגיה הקיימת בסוגיות ואתגרים הדורשים  פתרון ממוקד וייחודי.


כלי הבינה המלאכותית שאנחנו רואים כרגע נמצאים בתחילת מימוש הפוטנציאל שלהם – יש עוד הרבה לשאוף למעלה ברמת ההתפתחות, ההשתנות וההתאמה שלהם לצרכים האנושיים והארגוניים. על ארגונים להיות בקשב מתמשך לשינויים בכלים וביכולות אשר ישתפרו באופן הדרגתי. הכיוון הוא לא עוד קפיצה אבולוציונית אלא שיפור של המודל ושילוב יכולות נוספות בתוכו (ויזואל שיגיע בקרוב).


מה נדרש מאנשים בעידן הנוכחי? – ללמוד! מה ללמוד?  קודם כל לדעת איך ללמוד ובפרט איך ללמוד מהר, לזהות שינויים בעולם ולגזור את המשמעויות שלהם. התפיסה של LLL (lifelong learning) חשובה יותר מאי פעם ככל שקצב ההשתנות עולה. גם כאשר חל שינוי מהותי יש ערך ללמידה – כדוגמה לכך נתן אלטמן את העובדה שלמרות שהיום הוא לא כותב קוד, לימודי מדעי המחשב בהחלט השפיעו על החשיבה שלו ועל הדרך בה הוא ניגש לפתור בעיות.


נקודה אופטימית – לאנשים חשוב הקשר עם אנשים אחרים. אומנם תוכנת המחשב – Deep Blue ניצחה כל יריב אנושי עוד בסוף שנות התשעים של האלף הקודם, אך השחמט האנושי היום פופולרי מאי פעם. בדומה לכך, היצירתיות האנושיות והקשר האנושי לא צפויים להיעלם לאורו של הצ'אט, אלא להתקיים ולהתעצב ביחד איתו.


אנחנו חיים בעידן של שינוי מרתק – Stay tuned and hang on tight…


אם אתם רוצים להעמיק יותר בנושא  ולעסוק בהשפעות של התחום על ארגונכם, מוזמנים לפנות אליי:  אופיר צ'רניאק | מנהל תחום יעוץ מבוסס נתונים | | ofir@lotem.co.il

מימין: ד"ר רום לירז – יועץ ארגוני בכיר ואופיר צ'רניאק, מנהל תחום יעוץ מבוסס נתונים
השיח המלא בהנחיית ד"ר נדב כהן מביה"ס למדעי המחשב, אוניברסיטת תל אביב

Explore more

Special

אם נסתכל על המציאות שלנו, ימים של מלחמה ובהם תנאי אי וודאות, כ"א חסר, שחיקה נפשית ועוד. איך מטמיעים ומיישמים תוכניות עבודה במציאות כזו? איך בכלל נעים קדימה?

רוצה לקרוא
Blog

אני פורים, אני פורים שמח ומבדח? פורים בארגונים בצל המלחמה

מנהלות משאבי אנוש העלנו בפנינו לאחרונה דילמה שקשורה בחגיגות השנה. יש לא מעט ארגונים בהם פורים הוא ה-חג שמגיע עם מסיבה גרנדיוזית והרבה השקעה. זה מתאים השנה? זה מתאים לחגוג בכלל?

רוצה לקרוא
Webinar

מנהיגות מהסרטים

בעיצומה של תקופה קשה ומאתגרת, חשבנו איך נוכל לתת לכן, הקהילה שלנו, צוותי משאבי אנוש ופיתוח ארגוני, שעה בה תוכלו לקחת אוויר (הרים)? אז החלטנו לקיים עבורכן מפגש זומי קצת אחר.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות