נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

06:35 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

שיח עם סם אלטמן, מייסד ומנכ"ל OpenAI, ואיליה סוצקובר – מדען ראשי OpenAI

כשסאם אלטמן מייסד ומנכ"ל OpenAI ואיליה סוצקובר – מדען ראשי OpenAI, מגיעים לישראל, אנחנו שם! אתמול, באולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב, התקיים שיח מרתק עם שני האנשים הכה מדוברים ומשפיעים בימים אלו. ד"ר רום לירז – יועץ ארגוני בכיר ואופיר צ'רניאק, מנהל תחום יעוץ מבוסס נתונים בלוטם, נכחו בשיח, התרגשו וערכו עבורכם את המחשבות והתובנות הראשונות:


עידן הזהב של היזמות – זה הזמן של יזמים לממש את יכולות הבינה המלאכותית במגוון תחומים. השינויים שקורים כרגע בעקבות כניסת ה Chat-GPT  והכלים הויזואליים (Midjourney ודומיו) מייצרים זעזועים המאפשרים ליוזמות ולחברות חדשות לתפוס מקום משמעותי בשוק.  


לא לחקות אלא לשלב – כדאי לא להקים גרסה נוספת של ה Chat-GPT, מכיוון שההשקעה הנדרשת היא אדירה, אלא לשלב את הטכנולוגיות בטכנולוגיה הקיימת בסוגיות ואתגרים הדורשים  פתרון ממוקד וייחודי.


כלי הבינה המלאכותית שאנחנו רואים כרגע נמצאים בתחילת מימוש הפוטנציאל שלהם – יש עוד הרבה לשאוף למעלה ברמת ההתפתחות, ההשתנות וההתאמה שלהם לצרכים האנושיים והארגוניים. על ארגונים להיות בקשב מתמשך לשינויים בכלים וביכולות אשר ישתפרו באופן הדרגתי. הכיוון הוא לא עוד קפיצה אבולוציונית אלא שיפור של המודל ושילוב יכולות נוספות בתוכו (ויזואל שיגיע בקרוב).


מה נדרש מאנשים בעידן הנוכחי? – ללמוד! מה ללמוד?  קודם כל לדעת איך ללמוד ובפרט איך ללמוד מהר, לזהות שינויים בעולם ולגזור את המשמעויות שלהם. התפיסה של LLL (lifelong learning) חשובה יותר מאי פעם ככל שקצב ההשתנות עולה. גם כאשר חל שינוי מהותי יש ערך ללמידה – כדוגמה לכך נתן אלטמן את העובדה שלמרות שהיום הוא לא כותב קוד, לימודי מדעי המחשב בהחלט השפיעו על החשיבה שלו ועל הדרך בה הוא ניגש לפתור בעיות.


נקודה אופטימית – לאנשים חשוב הקשר עם אנשים אחרים. אומנם תוכנת המחשב – Deep Blue ניצחה כל יריב אנושי עוד בסוף שנות התשעים של האלף הקודם, אך השחמט האנושי היום פופולרי מאי פעם. בדומה לכך, היצירתיות האנושיות והקשר האנושי לא צפויים להיעלם לאורו של הצ'אט, אלא להתקיים ולהתעצב ביחד איתו.


אנחנו חיים בעידן של שינוי מרתק – Stay tuned and hang on tight…


אם אתם רוצים להעמיק יותר בנושא  ולעסוק בהשפעות של התחום על ארגונכם, מוזמנים לפנות אליי:  אופיר צ'רניאק | מנהל תחום יעוץ מבוסס נתונים | | ofir@lotem.co.il

מימין: ד"ר רום לירז – יועץ ארגוני בכיר ואופיר צ'רניאק, מנהל תחום יעוץ מבוסס נתונים
השיח המלא בהנחיית ד"ר נדב כהן מביה"ס למדעי המחשב, אוניברסיטת תל אביב

Explore more

Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות