נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

07:45 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

ממילואים לשגרה

החזרה של עובדים שהיו במילואים לעבודה היא חזרה מורכבת שמשפיעה על כלל הארגון, אנשי המילואים חוו תקופה קיצונית ולרוב מאוד מורכבת רגשית. מעבר לקושי המנטלי שבחזרה ומעגלי החיים השונים אליהם צריכים לחזור, נמצא גם מעגל העבודה. בנוסף, השונות בחוויות שנצברו בתקופה זו היא רחבה ועמוקה – יש מילואימניקים לוחמים, יש מילואימניקים שאינם קרביים, יש כאלו שסחבו על גבם את מקום העבודה, ויש כאלו שחוו תחושת חוסר נחיצות – כל אלו צריכים לשוב ולעבוד ביחד. על מנת לשמור על רציפות תפקודית ומרקם העבודה המשותף, נדרש תהליך ארגוני מערכתי הלוקח בחשבון מהלכים המחזקים את אנשי המילואים, לצד מהלכים שמחזקים את המעטפת התומכת – המנהלים והצוות. 
4 רמות של התערבויות ומענים:  


סיוע בגיבוש מדיניות ארגונית וליווי צוותי מש"א בניהול התהליך | על מנת לגבש את המענים המתאימים והמדויקים ביותר לארגון, נלווה אתכם בגיבוש מדיניות הכוללת הגדרת המשאבים ומיפוי של החוזרים ממילואים לקבוצות כך שיסייע בהבנת הצרכים הייחודים של כל קבוצה והתאמת המענה המדויק לה (אבות/רווקים, לוחמים/תפקידי מטה /מחלימים מפציעה/ חוו אובדן, דרג ניהולי, שיוך מחלקתי). בהמשך למדיניות מגובשת, נסייע בבניית תוכנית עבודה מפורטת ליישום וליווי צוותי מש"א בניהול התהליך.

סדנה לאנשי המילואים | מפגש זה נועד להוקיר, להעריך ולציין את העשייה של אנשי המילואים, כמו גם לתת כלים להסתגלות ושמירה על החוסן של הפרט, אבחון עצמי (מה הגבולות והדרישות של הפרט מעצמו בהקשר הארגוני) ולספק מרחב עמיתים לנרמול הקושי.  
ליווי אישי | ליווי אישי קצר מועד למנהלים שהם עצמם חזרו ממילואים וצריכים סיוע בכניסה והתמקמות מחדש, תיעדוף וקליטה של עובדים נוספים. 
קריאייטיב ודיגיטל | פתרונות דיגיטליים לתהליך הרי-בורדינג, תקשורת פנים ארגונית, קיט לחוזרים ממילואים ועוד 


סדנת מנהלים & קיט  – בסדנה נספק למנהלים.ות הבנה וכלים לקליטה מיטבית של החוזרים ממילואים וחזרה מותאמת לשגרת העבודה. נדבר על החוויה של המילואימניקים ומצבים רגשיים שונים שאנחנו עלולים להיתקל בהם.  נכיר את האתגרים שבדרך ונצייד את המנהלים בכלים פרקטיים כמו שיחת קליטה, איך מחזירים את תחושת המשמעות והערך, איזון בין הכלה ליעדים ועוד. כחלק מהסדנה כל מנהל יקבל קיט ייעודי המכיל כלים פרקטיים תומכים. 


מפגש לבנייה מחודשת של הצוות | החזרה של אנשי המילואים מביאה איתה את המחשבה כי דברים יחזרו לסדרם הרגיל, אך למעשה כל אחד מחברי הצוות מגיע עם חוויות שונות (האחד עייף ממילואים והאחר עם מוטיבציה לחזרה לשגרה). מטרת המפגש לחבר מחדש את הצוות, לייצב אותו ולשפר אפקטיביות.
המפגשים נעים בין תרגילים, דיונים ועיבוד צוותי.   
מפגש ODT לצוותים | ננצל את עונת האביב למפגש של התחדשות, העלאת אנרגיה וגיבוש – הסדנה כוללת תרגילים אישיים, צוותים וקבוצתיים המתבצעים בטבע.​ הסדנה כוללת עיבוד ושיח מונחה, המאפשרים הפקת תובנות משמעותיות ופרקטיות ל'מחר בבוקר' הציוותי. 


ממילואים לשגרה
Full Name
Society
Role
portable
mail
topic

Explore more

Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות