נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

11:28 AM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

ממילואים לשגרה

החזרה של עובדים שהיו במילואים לעבודה היא חזרה מורכבת שמשפיעה על כלל הארגון, אנשי המילואים חוו תקופה קיצונית ולרוב מאוד מורכבת רגשית. מעבר לקושי המנטלי שבחזרה ומעגלי החיים השונים אליהם צריכים לחזור, נמצא גם מעגל העבודה. בנוסף, השונות בחוויות שנצברו בתקופה זו היא רחבה ועמוקה – יש מילואימניקים לוחמים, יש מילואימניקים שאינם קרביים, יש כאלו שסחבו על גבם את מקום העבודה, ויש כאלו שחוו תחושת חוסר נחיצות – כל אלו צריכים לשוב ולעבוד ביחד. על מנת לשמור על רציפות תפקודית ומרקם העבודה המשותף, נדרש תהליך ארגוני מערכתי הלוקח בחשבון מהלכים המחזקים את אנשי המילואים, לצד מהלכים שמחזקים את המעטפת התומכת – המנהלים והצוות. 
4 רמות של התערבויות ומענים:  


סיוע בגיבוש מדיניות ארגונית וליווי צוותי מש"א בניהול התהליך | על מנת לגבש את המענים המתאימים והמדויקים ביותר לארגון, נלווה אתכם בגיבוש מדיניות הכוללת הגדרת המשאבים ומיפוי של החוזרים ממילואים לקבוצות כך שיסייע בהבנת הצרכים הייחודים של כל קבוצה והתאמת המענה המדויק לה (אבות/רווקים, לוחמים/תפקידי מטה /מחלימים מפציעה/ חוו אובדן, דרג ניהולי, שיוך מחלקתי). בהמשך למדיניות מגובשת, נסייע בבניית תוכנית עבודה מפורטת ליישום וליווי צוותי מש"א בניהול התהליך.

סדנה לאנשי המילואים | מפגש זה נועד להוקיר, להעריך ולציין את העשייה של אנשי המילואים, כמו גם לתת כלים להסתגלות ושמירה על החוסן של הפרט, אבחון עצמי (מה הגבולות והדרישות של הפרט מעצמו בהקשר הארגוני) ולספק מרחב עמיתים לנרמול הקושי.  
ליווי אישי | ליווי אישי קצר מועד למנהלים שהם עצמם חזרו ממילואים וצריכים סיוע בכניסה והתמקמות מחדש, תיעדוף וקליטה של עובדים נוספים. 
קריאייטיב ודיגיטל | פתרונות דיגיטליים לתהליך הרי-בורדינג, תקשורת פנים ארגונית, קיט לחוזרים ממילואים ועוד 


סדנת מנהלים & קיט  – בסדנה נספק למנהלים.ות הבנה וכלים לקליטה מיטבית של החוזרים ממילואים וחזרה מותאמת לשגרת העבודה. נדבר על החוויה של המילואימניקים ומצבים רגשיים שונים שאנחנו עלולים להיתקל בהם.  נכיר את האתגרים שבדרך ונצייד את המנהלים בכלים פרקטיים כמו שיחת קליטה, איך מחזירים את תחושת המשמעות והערך, איזון בין הכלה ליעדים ועוד. כחלק מהסדנה כל מנהל יקבל קיט ייעודי המכיל כלים פרקטיים תומכים. 


מפגש לבנייה מחודשת של הצוות | החזרה של אנשי המילואים מביאה איתה את המחשבה כי דברים יחזרו לסדרם הרגיל, אך למעשה כל אחד מחברי הצוות מגיע עם חוויות שונות (האחד עייף ממילואים והאחר עם מוטיבציה לחזרה לשגרה). מטרת המפגש לחבר מחדש את הצוות, לייצב אותו ולשפר אפקטיביות.
המפגשים נעים בין תרגילים, דיונים ועיבוד צוותי.   
מפגש ODT לצוותים | ננצל את עונת האביב למפגש של התחדשות, העלאת אנרגיה וגיבוש – הסדנה כוללת תרגילים אישיים, צוותים וקבוצתיים המתבצעים בטבע.​ הסדנה כוללת עיבוד ושיח מונחה, המאפשרים הפקת תובנות משמעותיות ופרקטיות ל'מחר בבוקר' הציוותי. 


ממילואים לשגרה
Full Name
Society
Role
portable
mail
topic

Explore more

Special

אם נסתכל על המציאות שלנו, ימים של מלחמה ובהם תנאי אי וודאות, כ"א חסר, שחיקה נפשית ועוד. איך מטמיעים ומיישמים תוכניות עבודה במציאות כזו? איך בכלל נעים קדימה?

רוצה לקרוא
Blog

אני פורים, אני פורים שמח ומבדח? פורים בארגונים בצל המלחמה

מנהלות משאבי אנוש העלנו בפנינו לאחרונה דילמה שקשורה בחגיגות השנה. יש לא מעט ארגונים בהם פורים הוא ה-חג שמגיע עם מסיבה גרנדיוזית והרבה השקעה. זה מתאים השנה? זה מתאים לחגוג בכלל?

רוצה לקרוא
Webinar

מנהיגות מהסרטים

בעיצומה של תקופה קשה ומאתגרת, חשבנו איך נוכל לתת לכן, הקהילה שלנו, צוותי משאבי אנוש ופיתוח ארגוני, שעה בה תוכלו לקחת אוויר (הרים)? אז החלטנו לקיים עבורכן מפגש זומי קצת אחר.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות