נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

09:26 AM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

ספרים רבותיי, ספרים! 10 המלצות לספרי אימון וניהול

מנהלים ויועצים בלוטם ממליצים:
לכבוד שבוע הספר, אספנו לכם 10 המלצות לספרים בתחומי האימון והניהול.


1

יוצאים מן הכלל – נטפליקס ותרבות ההמצאה מחדש | ריד הייסטינגס וארין מאייר
ריד הייסטינגס, מייסד נטפליקס, מציג בפעם הראשונה את התרבות העסקית הייחודית ופורצת הדרך שמאחורי אחת החברות המקוריות, החדשניות והמצליחות בעולם.
נטע סגיב, יועצת ארגונית בחטיבת הגלובל של לוטם אסטרטגיות, ממליצה: ספר שפותח את הראש לצורות חדשניות של ניהול עובדים ותרבות ארגונית.

2

Reinventing Organization: A Guide to Creating Organizations Inspired by the Next
Stage of Human Consciousness |
Frédéric Laloux
הספר מציג ניתוח של ארגונים מבוססי אמון ומודל רעיוני חדש לניהול משתף בארגונים.
מיכל עברי, יועצת ארגונית בחטיבה ציבורית, ממליצה:
בעולם של מורכבות גבוהה ושינוי קבוע, הפרדיגמות הניהוליות המסורתיות של בקרה ושליטה פשוט אינן אפקטיביות יותר. פרדריק לאלו מתאר את השלב הבא בהתפתחות ארגונים ומציג פרדיגמה חדשה של עיצוב ארגוני ומודל מנהיגותי חדש – ארגונים מבוססי אמון (Teal organizations). אלו ארגונים רשתיים המעודדים אוטונומיה וניהול עצמי, שפועלים מתוך תפיסות של אמון ושותפות עם העובדים. ממליצה בחום להכיר ספר פורץ דרך ומרתק, המבוסס על תיאורי מקרה ומחקר שדה של ארגונים ש"כבר עושים את זה".

3

עידן הדחיפות: הישרדות ארגונית בעולם של הפרעה | רם יאולוס.
מדוע ארגונים רבים כל כך חשים אי נוחות, לחץ ולעיתים אף חרדה באקלים הכלכלי הקיים? מכיוון שנכנסנו לעידן חדש בו הקצב מואץ, טכנולוגיות מתחלפות בקצב מסחרר ואינספור ההפרעות   (Disruptions)  בשוק מעצימות את כל אלו והופכות למערבולת. כולם מאוימים ועל כולם להיערך ל"חישוב מסלול מחדש".
סמדר ארבל מנהלת מגזר התעשייה ומנהלת לקוחות בחטיבה העסקית, ממליצה: האופן בו הספר כתוב, בפרקים קצרים ומהירים עם המלצות פרקטיות וכיווני מחשבה, הופך אותו לנוח וקל ליישום. ממליצה בחום לכל מי שעוסקים בניהול ובליווי של ארגונים וצוותי ניהול בכירים.

4

חושבים טוב – להעז לחיות את החיים המתאימים לך | יהודית כ״ץ
באמצעות כלים מעשיים, דוגמאות מהשטח והמחקרים האקדמיים החשובים ביותר בתחום הפסיכולוגיה החיובית, מזמינה יהודית כ"ץ את הקוראים למסע; לבחינת מה שחשוב, לקבלת החלטות ולדרך יצירתית לשינוי והתגברות על פחד.
רוני סולימני, סמנכ"ל פיתוח עסקי, ממליץ: אני  בדרך  כלל  פחות מתחבר  לספרי "הנחייה" אבל איכשהו בספר  הזה יש שילוב מיוחד בין תאוריה, מחקר ומעשה, שבאמת מאפשרים לשאול שאלות לגביי הבחירות בחיים המתאימים לנו.

5

חכמים יותר, מהירים יותר, טובים יותר |  צ'רלס דוהינג
בספרו זה חוקר מחבר רב־המכר כוחו של הרגל את הדרך להשגת התוצאות הטובות ביותר, ומוכיח, שבעולם של ימינו, ארגון נכון של אופן החשיבה ולאו דווקא נושא החשיבה יכול לשנות את חייכם.
שרון רצבי, מומחה לפיתוח מנהלים, ממליץ: סגנון הכתיבה המחולק לפרקים מאפשר לקרוא את הספר just on time, כלומר אין חובה לקרוא באופן לינארי. הספר עוסק בנושאים כמו: מוטיבציה, עבודת צוות, חדשנות, עבודה לאור נתונים ועוד, כשכל פרק בנוי מסיפור מקרה אמיתי ופרקטיקות יישומיות.

6

שווה לך – ההיגיון הסמוי שעומד בבסיס המוטיבציה שלנו | דן אריאלי
בספר זה דן אריאלי צולל עמוק אל נבכי המוטיבציה ואל העיוורון החלקי שלנו לאופן שבו היא פועלת, ולוקח אותנו למסע שיסייע לנו לגשר על הפער הזה בין מה שאנחנו חושבים שמניע אותנו לבין מה שמניע אותנו באמת.
אירית חוביץ', יועצת ארגונית בחטיבה הגלובלית, ממליצה: זה ספר כיף לקריאה, משעשע ומעורר מחשבה. מתאים ומומלץ לכולם, בכל תפקיד ובכל דרג ניהולי.

7

לחשוב בתוך הקופסה – דרו בויד ויעקב גולדנברג.
חשיבה בתוך הקופסה מראה שחדשנות טובה ומהירה יותר מתרחשת כשפועלים בתוך העולם המוכר לכם (אכן כך, בתוך הקופסה) תוך שימוש בסדרת תבניות המכוונות את התהליך היצירתי באופן שעושה אותנו יצירתיים יותר, לא פחות.
מיכל לויט, רפרנטית פיתוח עסקי ומפתחת למידה ביחידת הדיגיטל, ממליצה: ספר מעולה עם דוגמאות ממשיות המציג זווית לא שגרתית על חדשנות ויצירתיות, כזו שנולדת מתוך ההכרות והאילוצים איתם אנו מתמודדים.

8

מיקרו קופי: המדריך המלא | כנרת יפרח
כל מה שצריך כדי לכתוב מיקרו-קופי בעברית או באנגלית לאתר או לאפליקציה. יש בו עקרונות, כלים מעשיים ומאות דוגמאות (בשתי השפות) מאתרי אינטרנט, מאפליקציות וממוצרים דיגיטליים אחרים של תאגידים, חברות סטארט-אפ ועסקים קטנים.
אודליה אבינועם, מנהלת פרויקטים דיגיטליים ומובילת תחום קריאייטיב וניהול תוכן, ממליצה: אפשר לקרוא את המדריך כפשוטו, אבל כשאני קראתי את המדריך חשבתי על "משתמשי הקצה" שאני פוגשת בחיים האמיתיים: ממשקי העבודה שלי, הלקוחות, העובדים והמנהלים שלי. הספר הפגיש אותי עם מחשבות על הנעה לפעולה, על פישוט תהליכים, על המילה הכתובה שעושה את ההבדל ועל כך שגם כשאנחנו קוראים, אפשר לשמוע חיוך.

9

להב היהלום | גשה מייקל רואץ´
במשך כחמש-עשרה שנה ניהל גשה מייקל רואץ´את מחלקת היהלומים בחברת "אנדין אינטרנשיונל" על פי העקרונות הבודהיסטיים, בלי להסגיר את עובדת היותו נזיר, והביא את החברה למחזור שנתי של יותר ממאה מיליון דולר, בניהול יותר מחמש מאות עובדים.
גלית הראל, מנהלת שיווק, ממליצה: תובנות בודהיסטיות והצלחה עסקית לרוב לא נקשרות אסוציאטיבית זו בזה. כמי שמאמינה שפילוסופיות חיים כאלה ואחרות נמדדות ביכולת היישום שלהם בחיי היום יום, ולא בסדנת ויפאסנה חד פעמית בהודו, הספר הזה לחלוטין מביא בשורה, רעיונות פרקטיים והתבוננות מרעננת על אסטרטגיות עסקיות.

10

7 ההרגלים של אנשים אפקטיביים ביותר | סטיבן קובי
בספר זה מציג סטיבן קובי גישה הוליסטית משולבת, שבמרכזה עקרונות לפתרון בעיות אישיות ומקצועיות.
סיון קנר, יועצת ניהולית בחטיבה העסקית, ממליצה: מה שבעיקר מחבר אותי לספר זו העובדה שהוא מזכיר לנו את הדברים החשובים באמת בחיים ואם לרגע נעצור ונתייחס לטיפים שהוא נותן, נוכל לבדוק אם אנחנו אכן במסלול הנכון עבורנו. אחד הרעיונות שאימצתי מהספר הוא משל "השחזת המסור" ואני מקדישה מחשבה וזמן להשחזת המסור שלי.

(לא נשאיר אתכם במתח אז הנה תקציר של משל "השחזת המסור": יום אחד רואה אדם את חברו מנסר במאמצים רבים בעזרת המסור הישן שלו. הוא מציע לו לעצור ולהשחיז את הלהב. עונה לו חברו כי אין לו זמן לעצור. מתי אתם עצרתם להשחיז את המסור שלכם?)

Explore more

Special

אם נסתכל על המציאות שלנו, ימים של מלחמה ובהם תנאי אי וודאות, כ"א חסר, שחיקה נפשית ועוד. איך מטמיעים ומיישמים תוכניות עבודה במציאות כזו? איך בכלל נעים קדימה?

רוצה לקרוא
Blog

אני פורים, אני פורים שמח ומבדח? פורים בארגונים בצל המלחמה

מנהלות משאבי אנוש העלנו בפנינו לאחרונה דילמה שקשורה בחגיגות השנה. יש לא מעט ארגונים בהם פורים הוא ה-חג שמגיע עם מסיבה גרנדיוזית והרבה השקעה. זה מתאים השנה? זה מתאים לחגוג בכלל?

רוצה לקרוא
Webinar

מנהיגות מהסרטים

בעיצומה של תקופה קשה ומאתגרת, חשבנו איך נוכל לתת לכן, הקהילה שלנו, צוותי משאבי אנוש ופיתוח ארגוני, שעה בה תוכלו לקחת אוויר (הרים)? אז החלטנו לקיים עבורכן מפגש זומי קצת אחר.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות