נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

07:44 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

חזרה לפעילות ארגונית וצוותית אפקטיבית

החזרה של עובדים שהיו במילואים לעבודה, משפיעה לא רק על המנהלים שנדרשים לקלוט אותם באופן מיטבי ומגשר (מיקוד "מעברים" מה- 17.12), אלא גם באופן מערכתי על כלל הארגון. יש קבוצות שונות במקום העבודה – אלא שיצאו למילואים וחזרו, אלו שהיו בחל"ת, ואלו שנשארו להחזיק את המשימות במקום העבודה. אלו חוו מציאות אחת של התמודדות בארגון אחר, לעיתים רחוקים מהבית ולעיתים תחת סכנת חיים, אלו חוו קושי כלכלי ותחושת חוסר נחיצות, ואלו חוו מציאות אחרת לגמרי של שמירה על רציפות עסקית ודאגה במנה ותנאים אחרים למשימות וליום שאחרי, שחלק ממנו הגיע כעת. בהעדר תהליך ניהולי מכליל אשר מרכז מחדש את הצוות לעבר היעדים והמטרות המשותפות יש סכנה בפגיעה עתידית במרקם העבודה המשותף.
ההמלצה שלנו: לעשות שימוש בכלי "מפת האמפתיה" – איך כל אחד מבעלי התפקידים בצוות חווה ורואה את הסיטואציה כיום בארגון מהזווית שלו, ובהתאם לכך לחשוב איזה מענה ארגוני נדרש כדי לכוון את הצוות לעבר עבודה אפקטיבית.  זה הזמן בו מומלץ לקיים שיח עם כלל אנשי הצוות וכן להקפיד על מנגנוני תקשורת ארגונית תומכים ולשדר דרכם מסרים של מסוגלות ופתיחות – שיחות עיתיות וקבועות, תגובה לפניות, שיקוף המסרים העיקריים בהקשרי השבועות הקרובים והתמיכה באנשים בתקשורים ועוד. בעת הזו עולות שאלות רבות לגבי  מה צפוי בעתיד הקרוב, מה ההשפעה על אופן הפעילות, על התגמולים, על תכנון תוכנית העבודה, מנגנוני ההערכה והמשוב ועוד. שיח משתף ומשקף את שיקול הדעת ורציונל ההחלטות הוא כלי בונה אמון, אשר נדרש כעת לטובת חזרה לפעילות ארגונית וצוותית אפקטיבית. 

Explore more

Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות