נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

04:39 AM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

חזרה לפעילות ארגונית וצוותית אפקטיבית

החזרה של עובדים שהיו במילואים לעבודה, משפיעה לא רק על המנהלים שנדרשים לקלוט אותם באופן מיטבי ומגשר (מיקוד "מעברים" מה- 17.12), אלא גם באופן מערכתי על כלל הארגון. יש קבוצות שונות במקום העבודה – אלא שיצאו למילואים וחזרו, אלו שהיו בחל"ת, ואלו שנשארו להחזיק את המשימות במקום העבודה. אלו חוו מציאות אחת של התמודדות בארגון אחר, לעיתים רחוקים מהבית ולעיתים תחת סכנת חיים, אלו חוו קושי כלכלי ותחושת חוסר נחיצות, ואלו חוו מציאות אחרת לגמרי של שמירה על רציפות עסקית ודאגה במנה ותנאים אחרים למשימות וליום שאחרי, שחלק ממנו הגיע כעת. בהעדר תהליך ניהולי מכליל אשר מרכז מחדש את הצוות לעבר היעדים והמטרות המשותפות יש סכנה בפגיעה עתידית במרקם העבודה המשותף.
ההמלצה שלנו: לעשות שימוש בכלי "מפת האמפתיה" – איך כל אחד מבעלי התפקידים בצוות חווה ורואה את הסיטואציה כיום בארגון מהזווית שלו, ובהתאם לכך לחשוב איזה מענה ארגוני נדרש כדי לכוון את הצוות לעבר עבודה אפקטיבית.  זה הזמן בו מומלץ לקיים שיח עם כלל אנשי הצוות וכן להקפיד על מנגנוני תקשורת ארגונית תומכים ולשדר דרכם מסרים של מסוגלות ופתיחות – שיחות עיתיות וקבועות, תגובה לפניות, שיקוף המסרים העיקריים בהקשרי השבועות הקרובים והתמיכה באנשים בתקשורים ועוד. בעת הזו עולות שאלות רבות לגבי  מה צפוי בעתיד הקרוב, מה ההשפעה על אופן הפעילות, על התגמולים, על תכנון תוכנית העבודה, מנגנוני ההערכה והמשוב ועוד. שיח משתף ומשקף את שיקול הדעת ורציונל ההחלטות הוא כלי בונה אמון, אשר נדרש כעת לטובת חזרה לפעילות ארגונית וצוותית אפקטיבית. 

Explore more

Special

אם נסתכל על המציאות שלנו, ימים של מלחמה ובהם תנאי אי וודאות, כ"א חסר, שחיקה נפשית ועוד. איך מטמיעים ומיישמים תוכניות עבודה במציאות כזו? איך בכלל נעים קדימה?

רוצה לקרוא
Blog

אני פורים, אני פורים שמח ומבדח? פורים בארגונים בצל המלחמה

מנהלות משאבי אנוש העלנו בפנינו לאחרונה דילמה שקשורה בחגיגות השנה. יש לא מעט ארגונים בהם פורים הוא ה-חג שמגיע עם מסיבה גרנדיוזית והרבה השקעה. זה מתאים השנה? זה מתאים לחגוג בכלל?

רוצה לקרוא
Webinar

מנהיגות מהסרטים

בעיצומה של תקופה קשה ומאתגרת, חשבנו איך נוכל לתת לכן, הקהילה שלנו, צוותי משאבי אנוש ופיתוח ארגוני, שעה בה תוכלו לקחת אוויר (הרים)? אז החלטנו לקיים עבורכן מפגש זומי קצת אחר.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות