נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

05:52 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

ושבו עובדים לגבולם

בשבועות האחרונים אנחנו עסוקים במציאת הדרכים והפתרונות לחזרה מיטיבה של חיילי וחיילות המילואים לשגרת עבודה. במובנים מסוימים החזרה לחיים נורמליים, מבקשת להשאיר את הלחימה מאחור. בפוסט זה, אנחנו מבקשים להציע נקודת מבט נוספת – מה אנחנו יכולים ללמוד ולהביא מהלחימה אלינו, למעגל העסקי והארגוני?
מה אנחנו יכולים לקחת מהניסיון שצברו בשדה הקרב ובמערכות הצבאיות ולהטמיע אצלנו בצוות ובארגון? לצד הקושי והטראומה עובדים אלה מביאים איתם ידע אחר, פרקטיקה ועושר עצום של ניסיון מהתקופה האחרונה. הם שיפרו מיומנויות כמו מנהיגות, עבודת צוות ויכולת לשמור על קור רוח תחת לחץ – תכונות שהן בעלות ערך רב בכל סביבה מקצועית.
כמנהלים ועמיתים לעבודה, אנחנו יכולים ללמוד מהם הרבה על מסירות, פתרון בעיות וקביעת סדרי עדיפויות בנסיבות תובעניות. זוהי ההזדמנות עבורנו ללמוד ממסעם הייחודי ולשפר את המומחיות הקולקטיבית הארגונית שלנו בנושאים שונים.
הפרספקטיבה הטרייה יכולה להאיץ חדשנות וגם לתת לחוזרים ממילואים תחושת משמעות מתמשכת.
אז על מה נוכל לנסות וללמוד מהם? הנה מספר דוגמאות:
משמעות – מה בין משמעות, מטרות ויעדים
כח הביחד – על היכולת לתפקד טוב בצוות באופן כללי ובתנאי לחץ בפרט
גיוון והכלה – איך פועלים באפקטיביות יחד למרות הגיוון הרב בין האנשים
השפעה לא מתוך סמכות – מה הופך מפקד למפקד טוב ומה אפשר לקחת מזה למיומנויות ניהול
שיפור המקצועיות תוך כדי תנועה – איך פותרים בעיות תחת איום ממשי ואיך מיישמים הפקת לקחים בזמנים קצרים ותוך כדי תנועה?
שיתופי פעולה – בהסתכלות על שיתופי פעולה של מערכות וחיילות, מה מאפשר שיתופי פעולה טובים?

לצד התמיכה המתבקשת בעובדים ששבו מהמילואים, זוהי בהחלט הזדמנות עבורנו לצמוח לצידם, לשלב את התובנות החדשות שאספו ולהטמיע את האופי המחוזק שלהם בתרבות העבודה שלנו.

Explore more

Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות