נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

06:19 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

The Lotem Way | צידה שאספנו ב-2020 וניקח אתנו לחודשים הקרובים

בפברואר 2020 נכנסנו לסגר ראשון. חלפה שנה. זה כבר מזמן לא משבר זמני ולא תחנה שנתקענו בה עד לרכבת הבאה.
אנחנו על הרכבת והיא דוהרת למחוזות חדשים. מה למדנו מהדרך? מה ניקח איתנו לדרך החדשה?
הושבנו את המנהלים הבכירים בלוטם לחשוב מה מהשנה שחלפה הם לוקחים איתם לנסיעה המטלטלת הזו.

עופר לוי | יו"ר ומייסד לוטם
מקומה של נוכחות מנהיגה. במקום לא ברור, במציאות מתעתעת, כאשר באוויר מרחף איום ובאין רואה את העתיד – יש חיפוש של דרך חדשה, של אמירה, חיפוש לכיוון שניתן לאחוז בו.
כאן צף הצורך בנוכחות מנהיגה – לסלול דרך חדשה המותאמת למציאות ההזויה. לגעת באנשים, לדבר אליהם בגובה החרדה, להחזיר אותם ל"שורה העליונה", משם הכל מתחיל.

רוני רבינר פפר | מנהלת החטיבה העסקית
שותפים לדרך. השנה האחרונה הוכיחה לי שוב את הכוח שיש לריבוי נקודות מבט בהתמודדות עם המציאות. יצירה של שותפויות, מבית ומחוץ, מאפשרת זיהוי מהיר יותר של תנודות במציאות סביבנו לצד העשרת היכולות והכישורים להתמודדות עם כל שינוי. היכולת לצלוח תקופה כזו ולהתחזק כמערכת, תלויה בעיקר במתן מקום ליכולות, דעות וכישורים מגוונים של שותפים לדרך – עובדים, עמיתים, לקוחות וספקים.

עידית שומן אדטו | שותפה מייסדת בלוטם
ההשקעה בבניית חוסן ארגוני מחזירה את עצמה. ארגונים בהם מבססים תשתיות מקיפות ובהן טכנולוגיות, יחסי עבודה המבוססים על יחסי אמון והוגנות, תפעול ושרות, הערכות לחרום, מבנה ארגוני אפקטיבי ותרבות ארגונית מבוססת, יגלו יצירתיות וחוסן בזמנים קשים. ראינו את זה קורה ב-2020 ב עשרות מוסדות עם תוכנית הערכות לחרום וגמישות תפעולית שהיו הראשונים להתעשת ולייצר פתרונות יצירתיים. כמו גם עסקים שטיפחו יחסי אמון והוגנות עם עובדיהם לאורך שנים, והצליחו להשיג גמישות כלכלית דרך יציאה מושכלת ומוסכמת לחל"ת של חלק מהעובדים.

בעז שליט | שותף, מנכ"ל
קשב כאמצעי לקבלת החלטות. בשנת הקורונה התעצמה החשיבות של קשב כמפתח לקבלת החלטות איכותיות. בעולם ה-VUCA שבו המהירות, קצב ההשתנות, וחוסר היציבות דורשים "מהר מהר", היכולת לשלב מהירות עם מערכתיות, זריזות עם גמישות מחשבתית, קבלת החלטות משמעותיות בצוות – כל אלו משפיעים על איכות ההחלטות ועל היכולת לסמן כיוון ולהתקדם בו.

אילת וידרמן | מנהלת החטיבה הציבורית
איזה שרירים מנוונים נדרשתם להעיר ולהפעיל?
תקופה של אי וודאות גדולה מעוררת באופן טבעי מתח, חשש ותחושה כי אנו מוגבלים אל מול הסיטואציה שנוצרה. עם ההתפכחות מההלם הראשוני גילינו כי יש בידינו להעיר ולאמן שרירים מנוונים כמו שריר הסבלנות, שריר הגמישות, שריר היצירתיות ושריר הקבלה הכנה כי לא הכל בשליטתנו אבל אנחנו בוחרים כיצד להתמודד גם עם מה שלא.

תמר גרובר | מנהלת החטיבה הממשלתית
"ספינה היא בטוחה כשהיא עוגנת בנמל, אך לא לכך נועדו ספינות" (אהוד פראוור, מייסד אגף חברה וממשל, משרד רה"מ). אנשים וארגונים לא ששים לשינויים, בוודאי לא כאלו הדורשים חשיבה אחרת ושבירת פרדגימות, אפילו בעולם המצריך אג'יליות ושינויים מתמידים. הקורונה הזיזה אבני יסוד ארגוניות, היא אילצה ועדיין מאלצת, לארגן כל פעם את הקוביות מחדש. האתגר הנוכחי דורש אומץ מנהיגותי וניהולי – לא לשאוף להחזיר את הארגון למה שהיה, באיזון המוכר לו, אלא להעז לתת מרחב להמשיך ולארגן את הקוביות הארגוניות (לא המבניות בהכרח) כל פעם מחדש.

יעל אלפר | מנכ"לית לוטם סנסינג
מה עושה היציאה מהאזור המוכר לגבולות שלנו? אם אנחנו יודעים שאנו מסוגלים לרוץ 2 ק"מ אז ככל הנראה שב-1.8 ק"מ כבר נוריד רגל מהגז, אם אנחנו מאמינים שאנחנו מסוגלים לרוץ 3 ק"מ כנראה שב–2.5 ק"מ נתחיל להתעייף, אבל כשאין לנו מושג כמה ק"מ נשארו וכמה עוד אנו מסוגלים אז יש סיכוי שנרוץ גם 5 ק"מ. 2020 שברה לנו את כל מסגרות החשיבה וההתנהלות שהכרנו ולכן הצליחה למתוח את מרביתנו לקצה גבול היכולת.

יעקב חדד | סמנכ"ל תכנון ותפעול בלוטם
סבלנות לצד מהירות תגובה.
בתקופה של אי וודאות, כשאין בהירות לגבי העתיד הקרוב והרחוק, סבלנות לאי וודאות ולכל הלא ידוע, מאפשרת להכיל את המצב ולשמר כוחות ואנרגיות למצבי הבהירות. אין הכוונה בנינוחות שמשעינה אותך לאחור, כי אם באותה התבוננות שקטה, שמאפשרת לך לזהות בזמן אמת משהו בהיר וברור ולהגיב במהירות, בחדות ובאפקטיביות.

רוני סולימני | שותף, סמנכ"ל פיתוח
אמון אישי כגורם מכריע ביכולת לייצר לכידות. אמון ברמה הרעיונית או האידאולוגית אינו רלבנטי, כפי שנוכחנו לגלות בחוסר הלכידות הלאומית. אפילו הרעיון של 'מלחמת קודש' במגפה איומה אינו מספיק בהיעדר אמון. הנחות היסוד של המונהגים לגבי הכוונות האמיתיות המנחות את מובילי הארגון מתערערת באין דוגמה אישית ואמון אישי, ואז יש לגיטימציה לכך שאני אדאג לעצמי כפרט, כי החוזה ביני ובין ההנהגה התפרק. תחליפו את הנהגת המדינה בהנהגת כל ארגון באשר הוא. בהיעדר אמון אישי המנהלים הזוטרים והעובדים מאבדים גם את האמונה בדרך של הארגון.

Explore more

Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות