נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

09:31 AM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

אפקט האחרוניות – טיפ לקראת שיחות משוב

בשבועות האחרונים אנחנו מכינים מנהלים.ות לשיחות משוב. זה חשוב תמיד וזה קריטי בתקופה טעונה ומורכבת כל כך. הטיפ כאן נוגע ל'אפקט האחרוניות". מה זה אומר?
נסו לחשוב איך הייתה השנה שלכם – מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש?
רובנו באופן טבעי ניזכר במלחמה. ראשית, כי תקופות קיצוניות זכירות יותר. שנית, זה האירוע האחרון שהתרחש – זה זיכרון טרי.
לרוב המשוב הוא שנתי ולא רבעוני, לכן, כהכנה לשיחת המשוב חשוב להקדיש זמן ולהיזכר בעבודה טרום ה-7.10.
חשוב לנסות להיזכר – מי הבריק בתקופה הזו? מי הביא ערך? מי קידם את הארגון? מי "נבל" או "כמל"? מי התקשה להתמודד עם אתגרים גם לפני ה-7.10?
חשוב מאוד לחפש דוגמאות גם מתחילת השנה בעיקר משום שזה הדבר ההגון לעשות כלפי מי שנמצא איתנו שנים ואולי תפקד פחות טוב בחודשים האחרונים. אגב, גם למי שלא היה מאוד חזק טרום המלחמה, אבל כיכב בתקופת החירום – אולי ואקום שנוצר מהיעדרות של אחרים, אפשר לו לבוא לידי ביטוי. בשיח חשוב לדבר על אז ועכשיו ומה ניתן ללמוד מהעת הזו כדי לא לשוב לאחור.
כשמנהל מתייעץ איתנו איך להיערך לשיחת משוב – אנחנו חוקרים איתו את השנה כולה, את האירועים המרכזיים שהיו לאורכה ולרוחבה, שולחים אותו ליומנים, למיילים, להודעות ואנו בונים יחד את הסיפור שמתאים לתקופה המדוברת לעובד הספציפי. על בסיס הסיפור הזה – ההערכה ושיחת המשוב תהיינה אפקטיביות יותר.

Explore more

Special

אם נסתכל על המציאות שלנו, ימים של מלחמה ובהם תנאי אי וודאות, כ"א חסר, שחיקה נפשית ועוד. איך מטמיעים ומיישמים תוכניות עבודה במציאות כזו? איך בכלל נעים קדימה?

רוצה לקרוא
Blog

אני פורים, אני פורים שמח ומבדח? פורים בארגונים בצל המלחמה

מנהלות משאבי אנוש העלנו בפנינו לאחרונה דילמה שקשורה בחגיגות השנה. יש לא מעט ארגונים בהם פורים הוא ה-חג שמגיע עם מסיבה גרנדיוזית והרבה השקעה. זה מתאים השנה? זה מתאים לחגוג בכלל?

רוצה לקרוא
Webinar

מנהיגות מהסרטים

בעיצומה של תקופה קשה ומאתגרת, חשבנו איך נוכל לתת לכן, הקהילה שלנו, צוותי משאבי אנוש ופיתוח ארגוני, שעה בה תוכלו לקחת אוויר (הרים)? אז החלטנו לקיים עבורכן מפגש זומי קצת אחר.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות