נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

03:09 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

הדברים שלמדתי מהטבע

לכבוד ט"ו בשבט, יצאנו לבדוק מה אנחנו, העובדים והמנהלים, יכולים ללמוד מהשדה ומהאילן ואיזה טיפים כדאי לאמץ לשגרה שלנו מתוך מהתבוננות על שנת השמיטה?

בלוג זה פורסם לראשונה ללקוחות Manager's GPS  לפיתוח מנהלים: כלים ניהוליים בדיגיטל.
מה זה אומר כלים ניהוליים ב-Mgps? כדאי שתכירו >> 

השנה אנחנו מציינים את ט"ו בשבט בעיצומה של שנת שמיטה. שנה בה נמנעים מקצירת פירות ונותנים מנוחה לאדמה. כמו האדמה, גם החקלאי זוכה לשנת הפסקה מעיסוקיו הרגילים. איך זה קשור לשגרת הניהול שלנו? מוזמנות ומוזמנים לקרוא.

בדומה לשדה ולאילן, המניבים תבואה, מייצרים מאכל לאדם וסחורה לפרנסה, גם מאיתנו קיימת הציפייה לספק את ה'סחורה' בעולם העבודה. כחלק משגרת החיים, הן בעולם העבודה והן בחיינו האישיים, אנחנו עובדים להשגת מטרות חיינו – מטרות מקצועיות, פרנסה למשפחה, שאיפות, חלומות, הרבה פעמים מבלי לעצור רגע – ולנוח.

החיים בשנתיים האחרונות בצל המגפה, העלו הזדמנויות שונות ובעיקר הפכו את התקופה הזו ללא שגרתית בכלל, כזו שאנו לא מכירים. נשים לב לשינויים בכל תחומי החיים מסביבנו, בין היתר, עובדים רבים בתעשייה שעזבו את עבודתם ולקחו שנת הפסקה – 'שנת שמיטה'. נראה שהתהליכים הטבעיים גורמים לסביבה לרצות לעשות הכל מעט יותר ברוגע, בשלווה, בתפוקה גבוהה אך לצד נינוחות ושקט. אנחנו יכולים לקחת את השינויים שהסביבה מציעה לנו ולראות איך ליצור את האיזון בסביבה האישית שלנו. איזון שיהיה מבוקר ועקבי כך שלא ניאלץ לקחת שנת הפסקה מהשגרה.

איך נוכל לאמץ את האיזון גם בשגרת הניהול שלנו? אנחנו צריכים ללמוד לקרוא את הגוף בזמן אמת, את המצב והתנאים ולקחת פסקי זמן קצרים. נרצה להשקיע ולתחזק את עצמנו לאורך השנה כולה. נאמץ את האיזון במנות קטנות ונכניס זאת לשגרת החיים שלנו. לפעמים 'יום שמיטה' או כמה 'ימי שמיטה' מפוזרים על גבי השנה, יהוו קרקע פורייה לחישוב מסלול ודיוקו, הטענת אנרגיה לביצוע העבודה שלנו טוב יותר, וגם יתנו לנו את השקט שקיים באופן טבעי באיזון.

כמה צעדים קלים שיאפשרו לנו ליצור את האיזון ו'יום שמיטה':

  • קטפו את הפירות. קחו פסק זמן, יום חופש בתום השלמת פרויקט ארוך ומסועף, והקדישו זמן להטענת מצברים. אפילו יום אחד יכול לעשות פלאים ולהטעין את הסוללה.
  • נטעו אילנות חדשים. אחת לתקופה חשבו, היכן תרצו להכות שורש, אולי בתחום חדש או פרויקט חדש. הגדירו לעצמכם מטרות בנושאים אלו לאורך השנה. שמרו על עניין וסקרנות בעשייה.
  • טעמו את הפירות. התנסו בפרויקטים חדשים, אמצו תהליכים חדשים, דגמו ממה שמוצע לכם ואל תפחדו לנסות. לפעמים הדבר הפחות מוכר, המאתגר, הוא שזה שיקדם אותנו ויגביר את התשוקה לעשייה.
  • השביחו את הקרקע. דברו עם העובדים שלכם, פעלו לחיזוק שלהם ושימור, היו קשובים לצרכיהם ובקשותיהם, אתגרו אותם. כשהקרקע מסביבנו יציבה, החופש לפעול ולנסות הרבה יותר מושג.

ועכשיו אתם – מה יהיו הצעדים המרכזיים ב'יום השמיטה' שלכם?

Explore more

Blog

סקר לוטם

על הסקר סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.   זוהי אחת מהתקופות הקשות בתולדות מדינת ישראל. על פי הסקר שהובלנו, כ-19% זוהו כמעגל ישיר של נפגעים/מפונים וכ- 24% זוהו כמעגל ראשון של משרתי מילואים. יחד עם זאת, בשוק הארגוני נדמה כי […]

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות