נעם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

05:43 PM

היי, אני נעם מלוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message


חזרה

מנהלים ומנהלות בזמן מלחמה | תובנות ופתרונות

מבט להווה: מקצוע הניהול הוא מהמורכבים שיש, ובזמני משבר הוא הופך למורכב יותר. מנהלים.ות בימים אלו הם כגשר מעל מים סוערים: תפקידם לספק ביטחון ורציפות. בו זמנית הם מתמודדים כמו כולנו גם עם האתגרים האישיים: דאגה, חרדה, בני/בנות זוג במילואים, מסגרות חינוך שפועלות חלקית, אזעקות ועוד. ההבנה הזו כי המצב הנוכחי של מנהלים.ות מאתגר במיוחד בימים אלו, מקבלת מידי יום הדהוד מהיועצים שלנו שמדווחים על מורכבות הולכת וגדלה בשטח.
מבט לעבר: לצד זה, כולנו זוכרים את השפעות הקורונה ותופעות שהביאה כמו ההתפטרות הגדולה וההתפטרות השקטה.

כפי שניתן לראות בנתוני לוטם סנסינג, משבר הקורונה הביא לנפילה מאוחרת יותר ברמות המחוברות

בנוסף, לוטם סנסינג שמלווה מאות סקרים ארגוניים בשנה, ראתה לאורך 2022 שינוי בפרופיל המחוברות של מנהלים – בחלק מהארגונים המנהלים הראו מחוברות נמוכה משל העובדים או דומה לה, ולא גבוהה ממנה כפי שמצופה. זהו ביטוי לשחיקה.
מבט לנתונים: על מנת לאשר ולדייק את הצרכים של מנהלים.ות יצאנו למדגם ארצי מייצג.

שלוש תובנות מסכמות מסקר צרכי המנהלים בתקופת מלחמת חרבות ברזל:
1. מורכבות התפקיד (שהוא ממילא מורכב..) עלתה משמעותית – מצריך התייחסות בכאן ועכשיו, פרמטר מגביר שחיקה בטווח הארוך
2. יש אנרגיה של תנועה קדימה – לא רק מגיבים למציאות אלא יוצרים מציאות
3. יש צורך לחזק אצל המנהלים את היכולת להסתכל קדימה – כלי תכנון, גמישות ניהולית וגמישות ארגונית, התמודדות עם שחיקה ועוד, לצד חיזוק הצורך בהמשך שיח אישי, אמפתיה ותמיכה בעובדים.

אז מה אנחנו מציעים?
פתרונות מותאמים לעת הזו #ישראל במלחמה:


Explore more

Blog

סקר לוטם

סקר שיזמה לוטם ונערך באמצעות מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, מצא כי למלחמת חרבות ברזל השפעה משמעותית על מצב העובדים והמנהלים.ות במשק.  

רוצה לקרוא
Special

Lotem Hub

סטודנטים בתחומי הייעוץ הניהולי? בלוטם אסטרטגיות לפיתוח ארגונים, חברת הייעוץ המובילה בישראל, תוכלו להשתלב במשרת סטודנט ולקחת חלק משמעותי בפרויקטים מגוונים. Lotem Hub הינה חממה להתנסות ולמידה עם תמיכה ומנטורינג של בכירים ומנוסים בתחום.

רוצה לקרוא
Blog

יורגן קלופ מאמן את כולנו למנהיגות יוצאת דופן

השבוע (19.5.2024) סיים יורגן קלופ את תפקידו כמאמן קבוצת הכדורגל ליברפול, לאחר כמעט עשור. הוא לקח קבוצה מפוררת וחסרת תקווה, והביא אותה לזכייה באליפות אנגליה, אליפות אירופה ועוד כמה גביעים שאסף בדרך. אבל קלופ הוא יותר ממאמן כדורגל עטור הישגים, הוא זן נדיר של מאמן שהפך למנהיג של קבוצה, מועדון וקהילה. הוא שינה ועיצב מחדש את התרבות הארגונית של ליברפול, נטע אמונה בשחקנים ובאוהדים, ויצר חיבור מרגש עם העיר וקהילת הכדורגל כולה.

רוצה לקרוא

תפריט נגישות